Jakie nierealne często oczekiwania mają Dorosłe Dzieci Alkoholików względem swojej rodziny?

Jakie nierealne często oczekiwania mają Dorosłe Dzieci Alkoholików względem swojej rodziny?

DDA często pragną, aby ich rodzina zmieniła się, aby problem alkoholowy zniknął, pragną domu, pragną miłości, akceptacji i troski, co jest zrozumiałe, jest to piękne pragnienie.

W praktyce jednak często nie ma to miejsca, co powoduje często rany i chęć ratowania swoich członków rodziny trochę na siłę, co nigdy nie da efektu, jeśli te osoby same z siebie nie chcą się zmienić.

DDA często tracą wiele czasu i energii na to, na co nie mają wpływu, a nie zajmują się tym, na co wpływ mają. Nie mają wpływu na to w jaki sposób zachowują się ich członkowie rodziny, ale mają wpływ na to jak na to zareagują. Nie mają wpływu na to, że członek rodziny jest alkoholikiem, ale mają wpływ na to, czy pójdą w jego ślady. Nie mają wpływu na to, że nie dostali mądrej miłości, ale mają wpływ na to, czy sami sobie ją dadzą. Nie mają wpływu na to z jakiej rodziny pochodzą, ale mają wpływ na to jaką rodzinę sami stworzą. Efekty jak pewnie się domyślasz, mamy, wtedy gdy zajmujemy się tym, na co mamy wpływ. Straciłam z własnej głupoty wiele lat na próbowaniu ratowania członków mojej rodziny.

Nie idź w moje ślady, jeśli nie chcesz stracić czasu i energii na coś, co i tak nie przyniesie żadnego efektu, a frustrację i rozczarowanie. Nikogo zmienić nie możemy poza sobą i tylko, wtedy gdy zaczniemy budować siebie, uzdrawiać rany, transformować to, co nas spotkało w mądrość życiową, mamy szanse na tworzenie pięknych relacji. Dzieciństwo to bardzo ważny okres, wpływa on na resztę życia, jeśli rodzice nie podołali zadaniu i nie zbudowali poczucia własnej wartości dziecka, to takie dziecko jak już jest dorosłe może zrobić jedną z 2 rzeczy, zbudować je samemu i żyć zupełnie inaczej, niż wcześniej, w końcu zdrowo, albo cierpieć do końca życia, wierząc w ograniczające przekonania jakie zostały zaszczepione w dzieciństwie i do końca swoich dni ponosić konsekwencje błędów swoich rodziców i je powielać już we własnych rodzinach.

Do celu prowadzą różne drogi, jedną z nich jest: 4 tygodniowa podróż w głąb siebie jaką oferuję w moim poradniku pt:„Uzdrowienie. Stań się zdolny do Kochania”.

Więcej o tej podróży przeczytasz tutaj:

Uzdrowienie. Stań się zdolny do Kochania. Praktyczny poradnik z zadaniami dla Dorosłych Dzieci Alkoholików.Ebook

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.