Jak postępować z ludźmi toksycznymi?

Ludzie których uwaga ciągle jest skierowana na narzekanie, obgadywanie, oskarżanie i obwinianie, ludzie którzy stosują przemoc psychiczną, fizyczną to ludzie toksyczni.

Ale Ci ludzie nie są w moich oczach źli, owszem krzywdzą, ranią, ale tylko dlatego, że sami zostali wcześniej zranieni, skrzywdzeni.

Gdzieś był tego początek, nikt nie rodzi się złym człowiekiem, nikt nie rodzi się z myślą, ale sobie ponarzekam, ale mu dokopię, zleje mu tyłek na kwaśne jabłko. Tacy ludzie potrzebują edukacji, potrzebują uzdrowić wszystkie rany, a gdy to się stanie, nie będą w stanie ranić innych, bo tak naprawdę, raniąc innych, ranią siebie, dokopując innym, dokopują sobie. Oczywiście wpływa to też na te osoby, którym gotują taki los, szczególnie jeśli dotyczy to dzieci, one wychowane w takiej atmosferze, często idą dalej w świat i dają to gówno, które dostali, zakładają rodziny i powtarzają schematy, mnie ojciec lał to ja też będę, tak jakby zapomnieli jak bardzo ich to raniło i podcinało skrzydła.

Skostniali, ich serce jest lodowate, wpadli w różne skrajności, cierpią, bo nie mogą wziąć od siebie urlopu i dlatego tyle narzekają, zajmują się życiem innych, a nie swoim, bo czują, że jest w nich tyle bólu i boją się z nim zmierzyć, a tymczasem uwolnienie tego bólu, uwolnienie tłumionych emocji przyniosłoby im ulgę. Jeśli masz styczność z osobą toksyczną, nie zajmuj się zmienianiem jej, to nie działa, nie przyniesie efektu, jeśli ta osoba sama z siebie nie chce się zmienić, zajmij się uratowaniem siebie, ponieważ tylko na swoje życie masz wpływ, możesz pójść inną drogą, jeśli jest Wam nie po drodze.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.