9 przywilejów osób świadomych wewnętrznego poczucia własnej wartości

1. Takie osoby nie porównują się z innymi osobami. Wiedzą, że każde życie jest wartościowe, nie ma gorszego i lepszego życia. Każdy jest wartościowy, bo jest życiem. Tylko niektórzy nie są tego świadomi, dlatego traktują siebie i innych jak kogoś bezwartościowego, gorszego.

2. Są świadome, że krzywdząc innych, skrzywdziłyby siebie, bo wszyscy jesteśmy połączeni. JA jestem innym ty.

3. Są oryginalne, czyli są sobą, nie kopiują narzuconych schematów. Podejmują decyzję, kierując się swoją intuicją, a nie opinią innych, zakazami czy nakazami narzuconymi z góry. Myślą samodzielnie.

4. Szanują piękną i mądrą Matkę Ziemię, niszcząc ją przecież niszczyłyby siebie, więc rezygnują ze wszystkiego, co jej nie służy.

5. Najważniejsza jest dla nich wolność, są przeciwne wszelkiej ingerencji w nią. Mają wybór, są wolne od schematów postępowania.

6. Są odporne na opinie innych, pochwały, wyzwiska, wiedzą kim są, a kim nie.

7. Ufają życiu, rozwijają się, poszerzają granicę świadomości, wiedząc, że wszystko ma miejsce we właściwym dla nich czasie, są wdzięczne za każdy nowy dzień.

8. Są dla siebie samych najlepszymi przyjaciółmi. Kibicują sobie i wspierają siebie. Myślą, mówią i działają logicznie, nie są przeszkodą na drodze do swojego dobrego samopoczucia. Rezygnują z niewspierających myśli i słów na swój temat, bo wiedzą, że są sprawcami, kreatorami swojego życia. Wybierają tylko to, co im sprzyja, ich zdrowiu, rozwojowi.

9. Otaczają się wspierającymi ludźmi.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.